Lista aktualności Lista aktualności

Zawody strzeleckie leśników „O Puchar Dyrektora RDLP w Gdańsku

Kolejne zmagania leśników już za nami

W dniu 21 września 2018 r. na strzelnicy myśliwskiej w Bietowie odbyły się zawody strzeleckie leśników „O Puchar Dyrektora RDLP w Gdańsku”.

Leśnicy, mając na uwadze powagę zagrożenia związanego z ASF (Afrykański pomór świń), przed samymi zawodami wzięli udział w szkoleniu dot. postępowania w przypadku stwierdzenia ogniska tej choroby. Omówione zostały kwestie sposobu rozprzestrzeniania się i metody ograniczania ryzyka wystąpienia ASF w naszym regionie.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 14-tu nadleśnictw z terenu RDLP Gdańsk. W skład drużyn weszli nie tylko zgłoszeni leśnicy, ale i kierownicy jednostek oraz emerytowani pracownicy Lasów Państwowych.
Cieszy nas również fakt, iż wśród zawodników znalazła się także 3-osobowa drużyna Dian, którą utworzyły 3 zawodniczki z różnych nadleśnictw.

    Zawody rozegrano aż w 5-ciu niełatwych konkurencjach :
1.    Strzelanie do rzutków na kręgu myśliwskim (skeet)
2.    Strzelanie do rzutków na przelotach (bażant)
3.    Strzelanie do makiety zająca w przebiegu
4.    Strzelanie do makiety dzika w przebiegu
5.    Strzelanie do sylwetki stojącego rogacza oraz lisa

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za zaangażowanie!

Słowa podziękowania kierujemy także w stronę Dyrektora Regionalenej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Pana Bartłomieja Obajtka.

Obsługa sędziowska została wykonana przez osoby, które od szeregu lat sędziują zawody oraz prowadzą treningi na strzelnicy w Lubichowie. Pozostałe prace zostały wykonane przez pracowników Nadleśnictwa Lubichowo oraz członków koła zakładowego SITLiD przy Nadleśnictwie Lubichowo.

MIEJSCE

DRUŻYNA

Ilość zdobytych punktów (max 1200)

I miejsce

Nadleśnictwo Cewice 

1101 punktów

II miejsce

Nadleśnictwo Kościerzyna

1053  punktów

III miejsce

Nadleśnictwo Lębork

1047 punktów  

 

Konkurencja

Miejsce

Imię i nazwisko

Ilość punktów

Drużyna

Klasyfikacja indywidualna

I miejsce

Wojciech Stefański

385

Nadleśnictwo Kościerzyna

II miejsce

Łukasz Gaca

382

(lepszy śrut)

Nadleśnictwo Lębork 

III miejsce

 

Piotr Jereczek

382

Nadleśnictwo Cewice

Najlepsza kula

I miejsce

Wojciech Stefański

190

Nadleśnictwo Kościerzyna

II miejsce

Paweł Borsuk

187

(lepszy dzik)

Nadleśnictwo Cewice

III miejsce

 

Piotr Jereczek

187

Nadleśnictwo Cewice

Najlepszy śrut

I miejsce

Łukasz Gaca

200

Nadleśnictwo Lębork 

II miejsce

Wojciech Stefański

195

(lepszy krąg)

Nadleśnictwo Kościerzyna

III miejsce

 

Piotr Jereczek

195

Nadleśnictwo Cewice

Klasyfikacja kierowników

I miejsce

Michał Wudarczyk

354

Nadleśnictwo Kwidzyn

II miejsce

Wiesław Keller

352

Nadleśnictwo Cewice

III miejsce

 

Janusz Mikoś

305

Nadleśnictwo Gdańsk

Klasyfikacja Dian

I miejsce

Katarzyna Stefańska

274

Nadleśnictwo Kościerzyna

II miejsce

Zofia Spólna

222

Nadleśnictwo Lębork

III miejsce

 

Agata Murawska

217

Nadleśnictwo Kolbudy

Klasyfikacja emerytowanych pracowników PGL LP            

I miejsce

Bogdan Wiśniewski        

352

 

II miejsce

Bronisław Szneider

297

III miejsce

 

Waldemar Zając

205